Organizátoři Akce


Partneři Akce


Další odkazy

2010

2. Hustopečský masopust na Turhandlích 13.2.2010

Ani jsme se nenadáli a další ročník Hustopečského masopustu na Turhandlích je za námi. Druhou únorovu sobotu roku 2010 byla celá ulice Na Hradbách v Hustopečích vyhrazena pro masopustní veselí, které měly na svědomí firmy M.S.QUATRO,s.r.o. a hotel RUSTIKAL, s.r.o. Záměr tvůrců této myšlenky byl naplněn. Shromáždit a pobavit veřejnost v tomto zimním období a obnovit tak starobylé tradice.

V roce 2010 byl masopust obohacen o rozmanitý průvod masek, jehož se zhostili dobrovolníci. K vidění byla například maska koně, stařenky i stařečka, cikánky, smrťáků s kosami, čertů, šašků i vojáků. Nechyběl ani veselý hudební doprovod harmonikáře pana Mlýnka.

Akce však nebyla jen ve znamení zábavy, ale i pomoci. Díky aukci vín, dobrovolného výtěžku za polévku a výtěžku z prodeje skleniček, můžeme Městské nemocnici v Hustopečích věnovat celkem 42.630 Kč.

Více o předání daru nemocnici naleznete zde.

Dalším zajímavým bodem programu bylo oficiální otevření ulice Na Hradbách, kterého se zhostili radní města Hustopeče, pan starosta Ing. Luboš Kuchynka a pan místostarosta Libor Sadílek.

Hlavní atrakcí však byla bezpochyby tradiční zabijačka, ochutnávka zabijačkových specialit, jako je prejt, ovar, jitrničky či koštování vín v místních sklepech, kterých bylo letos sedmnáct. Každý vinař měl připraveno několik vzorků, o různorodost vín nebyla určitě nouze. Ochutnávala se mladá vína, ale i vyzrálé vzorky. A jak to už na masopustních zábavách odedávna bývá, hodovalo se a veselilo se do pozdních hodin. Ještě nad ránem se z ulice Na Hradbách ozývaly veselé zpěvy masopustníků.

Akci jsme mohli uspořádat za podpory města Hustopeče, místních vinařů, dobrovolníků z řad masek a hudebního doprovodu. Díky patří i vinařům, kteří věnovali svá vína do aukce, těm co vína vydražili i všem účastníkům.

Už nyní se můžete těšit na třetí ročník Hustopečského masopustu na Turhandlích, který má stanoven datum na sobotu 5. 3. 2011.

 

Jak hodnotí masopust zástupci města Hustopeče?

Starosta města Hustopeče, pan Ing. Luboš Kuchynka

Hlavními organizátory byli firmy M.S.QUATRO a hotel RUSTIKAL. Město Hustopeče převzalo nad akcí záštitu. Tuto akci hodnotíme velmi dobře. Je to nově pojatý projekt, který zvyšuje již tak dobré povědomí o našem městě. Poděkování patří nejen vedení obou firem, ale i všem dobrovolníkům a vinařům z našeho města. Návštěva více jak 1100 spokojených gurmánů mluví za vše.

 

Místostarosta města Hustopeče, pan Libor Sadílek

Taková spolupráce na organizování různých kulturních, vinařských a sportovních akcí je skvělá. Vždy říkám, že město má vytvářet podmínky a firmy a občané provozovat. Město investovalo do krásné vinařské ulice a privátní sektor zorganizoval tuto skvělou akci. Ještě si pamatuji, jaké měli organizátoři v roce 2009 problémy s kvalitou komunikací a jak jim špatný stav celé ulice komplikoval život. Dnes je to již jinak. Vítáme takové iniciativy a podporujeme spolupráci občanů, firem a města.   

 

Místostarosta pro věci vinařské města Hustopeče, pan Ing. Jiří Teplý

Tato vinařsko-gurmánská akce mi udělala velkou radost. Množství hostů, jejich spontánní radost z dobrých vín, jídla i dobré společnosti a zábavy vůbec, to jenom potvrzuje. Nejvzdálenější hosté třeba přijeli z Korejské republiky, o 500 km blíž to měli hosté z amerického Ohaia. Symbolický byl i akt přestřižení pásky, otevírající Turhandle s novým povrchem, byť pod sněhem ho příliš vidět nebylo. Příští rok očekávám, že se nabídka vín zvětší o vína ze sklepů z pravého břehu naší Štinkavky. Návštěvníci budou mít o to větší problém si uvědomit, která vína byla vlastně ta nejlepší a budou muset další rok přijet asi znovu. Těším se na ně (vína) i na ně (návštěvníky).

http://www.hustopece-city.cz/aktuality-elisty/elisty-vinarstvi/firmy-vinari-nebo-mesto.html

http://www.rta.cz/index.html?article=135111

Dokumenty ke stažení:

článek v Hustopečských listech č. 1 18.3.2010

článek v Hustopečských listech č. 2 18.3.2010

článek v Hustopečských listech č. 3 18.3.2010

Konáním akce podporujeme naše vinaře.