Organizátoři Akce


Partneři Akce


Další odkazy

2011

3. Hustopečský masoput na Turhandlích 5.3.2011

Třetí ročník Hustopečského masopustu na Turhandlích je již za námi. Díky krásnému počasí a zajímavému programu navštívili masopust stovky lidí. Program uváděl lidový vypravěč Franta Uher a bavil tak návštěvníky jeho typickým humorem. Jako již tradičně přivítal hosty jeden z jednatelů společnosti M.S.QUATRO, pan Martin Macho a jednatel hotelu Rustikal, pan Daniel Vodák. Úvodu se též zúčastnil místostarosta města Hustopeče pan Libor Sadílek a předseda vinařů, pan Ing. Jiří Teplý.

 O zábavu a dobré jídlo nebyla rozhodně nouze. K masopustní veselé náladě jistě přispělo i velké množství masek, doprovázených harmonikářem a bubeníkem.  Pro gurmány byly připraveny zabijačkové speciality a ochutnávka vín v místních sklepech. Mnoho návštěvníků též zaujala ukázka tradiční zabijačky, kdy měli hosté možnost shlédnout šikovné řezníky přímo při práci.

Jelikož výtěžek z prodeje skleniček, dobrovolného vstupného a dobročinné aukce je věnován hustopečské nemocnice, byla jedním z čestných hostů i ředitelka hustopečské nemocnice paní RNDr. Blanka Zemanová, která neskrývala nadšení z atmosféry masopustu i celkové věnované částky v hodnotě 53.475 Kč. Finance budou určeny pro vybavení ordinace MUDr. Moravy.

Zde si přečtěte článek o našem masopustu v hustopečských eListech.

Zde se podívejte na reportáž k masopustu, který byla vysílána v hustopečské kabelové televizi.

Již nyní se můžete těšit na další ročník Hustopečského masopustu na Turhandlích, který se bude konat 18. 2. 2012.

Konáním akce podporujeme naše vinaře.