Organizátoři Akce


Partneři Akce


Další odkazy

2012

4. Hustopečský masoput na Turhandlích 18.2.2012

 

Krásné počasí, zábava, veselá nálada, dobré jídlo i vína, to vše se podařilo spojit na Hustopečském masopustu na Turhandlích 18.2.2012 a přilákat tak stovky návštěvníků na ulici Na Hradbách k sídlu naší společnosti, kde se masopust odehrával. O moderování akce se již tradičně postaral lidový vypravěč Franta Uher, k poslechu i tanci hrála country kapela. O skvělou zábavu se též postaral rozdováděný průvod masek s doprovodem harmoniky a bubínku. Nechyběly zde tradiční masopustní masky, jako je například medvěd, čert či kůň, ale mohli jste vidět i masku večerníčka, cikánky, šaška, vojáka, čarodějnice a další. Jedním z hlavních bodů programu byla i tradiční zabijačka, která nesmí na žádném masopustu chybět a samozřejmě i košt vín z místních sklepů, který k Hustopečskému masopustu na Turhandlích již od začátku patří. Náš masopust má však i charitativní podtext. Výtěžek z tomboly, aukce, dobrovolného příspěvku na polévku a z prodeje skleniček, krásných 49.300,- ,poputuje i letos do nemocnice v Hustopečích. Tímto děkujeme všem, kteří se zapojili do průvodu masek, přispěli na nemocnici koupí skleničky, lístku do tomboly, přispěli na polévku či se zapojili do dobročinné aukce.

 

Zde si přečtěte článek k masopustu uveřejněný v hustopečských eListech.

 

Již nyní s můžete těšit na pátý ročník Hustopečského masopustu na Turhandlích, který se bude konat 9.2.2013.

 

Přečtěte článek od návštěvnice masopustu, slečny Petry Mokré.

 Oslava blížícího se jara, barevné a veselé masky, zabijačkové hody, dobré pití a spousta zábavy, tak toto vše je masopust, tedy alespoň tak jsem si ho vždy představovala. Popravdě řečeno jsem osobně navštívila asi jen dva či tři masopusty, ale vždy jen na chvilku, jelikož ve Varnsdorfu, odkud pocházím, se něco málo slaví, ale nikdy mě to neupoutalo natolik, abych se musela zúčastnit.  

Když jsem s přítelem v loňském roce dostala od našich přátel návrh navštívit Hustopečský masopust na Turhandlích, naše volba nebyla úplně snadná, ale jak se později ukázalo, naprosto správná. Já, jako vegetariánka, a přítel, který nepije víno, pojedeme tedy na moravský masopust… Doufala jsem v to, že já ochutnám nějakou místní nemasovou specialitu a přítel, že mu kvalitní moravské vínečko zachutná, i když jsem měla z minulých zkušeností trochu obavy, jaké to bude.   

A jak to nakonec vše dopadlo? Byli jsme naprosto nadšeni, spousta veselých lidí, vtipné i strašidelné masky, příjemná atmosféra v domácích sklípcích, hudba a zábava pro všechny věkové kategorie… No prostě paráda a moc príma. Já jsem   sice nic ze zabijačkových hodů neochutnala, ale určitě jsem nehladověla, jídla bylo dost i pro kytkožrouty :-) A přítel? Ten jako pravý masožravec neodolal vůni čerstvých jitrniček a jelítek, ovárku a polívčičce, ale samozřejmě i okoštoval výborná domácí vína, která mu moc moc zachutnala.

No a proto, že se nám loňský ročník masopustu na Turhandlích natolik zalíbil, byla naprostá samozřejmost zapsat si do diáře i termín toho letošního, pro který jsme ochotni urazit nějakých 270 km. Jsme velmi rádi, že jsme se mohli zúčastnit i v roce 2012, protože tento ročník byl opět naprosto skvělý. Počasí vědělo, kdy se má umoudřit, takže jsme nemrzli, zazpívali si s cimbálovkou, dali si dobré jídlo, výborné víno a hlavně si to příjemně užili.

Co tedy více dodat? Hustopečský masopust na Turhandlích má pro nás své kouzlo a tak není divu, že již dnes máme v kalendáři červeně označený termín příštího ročníku, který se koná 9.2.2013 a moc se na něj těšíme.

S pozdravem Petra Mokrá

Konáním akce podporujeme naše vinaře.