Organizátoři Akce


Partneři Akce


Další odkazy

2014

Hustopečský Masopust 2014

Bezmála 700 lidí si první únorovou sobotu nenechalo ujít šestý ročník Hustopečského masopustu Na Turhandlích. I přes mrazivé  počasí se v hustopečské ulici Na Hradbách objevilo více jak 80 masopustních masek. Věrozvěstové Cyril a Metoděj, šašci, jeptišky, čarodějnice, medvěd či vojáci se za zvuku harmoniky prošli v tradičním průvodu hustopečskými ulicemi.

K akci, kterou každoročně pořádá naše společnost M.S.QUATRO a hotel Rustikal, však nepatřilo pouze masopustní veselí, ale také dobré jídlo a pití. Zabijačkové pochoutky, svařák či horkou polévku ochutnal nejeden mlsný jazýček návštěvníků.

Hustopečský masopust se nesl jak jinak ve znamení dobré nálady. Postaral se o ni mimo jiné lidový vypravěč Franta Uher a také muzikanti ze skupiny Noví Kaskadéři.

Úderem dvanácté hodiny se pak účastníkům akce otevřely sklepy místních vinařů. Díky koupi skleniček na víno nejenže měli lidé možnost okoštovat vína hustopečských vinařů, ale také pomoci dobré věci. Spolu s dobrovolným vstupný a peněz z prodané tomboly totiž poputuje výtěžek z celé akce, tak jako každý rok, na dobročinné účely.

Stejně jako každý rok, i letos dovezl návštěvníky masopustu z Velkého Meziříčí a okolí, autobus. Každý kdo se pro tento způsob dopravy rozhodl rozhodně nelitoval. Dostal občerstvení v podobě klobásek, pečiva  a zeleniny. A samozřejmě se rozlévalo i něco na zahřátí. V autobuse jela většina účastníků i v maskách. A Ti, kteří masku neměli velmi litovali a slíbili, že příští rok si jistě nějakou masku připraví.

Tímto Vás tedy chceme srdečně pozvat na další ročník Hustopečského masopustu, který se uskuteční opět na začátku února.

Konáním akce podporujeme naše vinaře.