Organizátoři Akce


Partneři Akce


Další odkazy

2015

Už od deváté hodiny ráno se na ulici začínali shrocovat první hosté. Všichni nedočkavě vyhlíželi známého moderátora, který tradičně akci uvádí. Museli si chvíli počkat, ale dočkali se, přesně na čas. V deset hodin sobotního dopoledne odstartoval lidový vypravěč Franta Uher z Lanžhota v hustopečské ulici Na Hradbách sedmý ročník masopustu. Velkým lákadlem v pravém zimním počasí byla horká zabijačková polévka. Mezi návštěvníky, kteří přichází před Hotel Rustikal, jsou kejklíři, čarodejnice i tradiční harmonika. Jaký by to byl masopust bez kostýmů a masek?

„Odchytili nás dva žandáři a jeden z nich mi dal razítko na tvář, to prý abych mohla i do sklepa na ochutnávku vín. No, četníci se poslouchat musí. Hlavně že je legrace," směje se Bronislava Šaumanová v hloučku žen.

Po půlhodince se shromažďuje a vychází nefalšovaný masopustní průvod. Bizarní podívanou si nenechal ujít ani Roman Očenášek s rodinou. „Vyšli jsme si sem s manželkou a dětmi. Masky se synovi líbily, třeba medvěd.

U provizorního pódia poté začíná masopustní rej. Hraje country kapela Noví Kaskadéři. Do tance se zapojují i lidé v civilu. Alespoň se zahřejí. Většina z návštěvníků si však raději dopřává polévku a další zabijačkové speciality. Po celou dobu lidé měli možnost zakoupení také dalších zabijačkových specialit, které připravil jeden z pořadatelů, hotel Rustikal. Druhým z pořadatelů, bez něhož by se masopust neuskutečnil, je finanční společnost M.S.QUATRO.

Franta Uher hýří dobrými vtípky a nebere si servítky snad z nikoho. Na paškál přicházejí i politici a lidé se výborně baví. Tento rok vyšlo nádherně počasí a bylo tak hezky, že někteří účastníci byli i v krátkém tričku. Možná i proto byla účast velice hojná, jedna z největších za poslední roky. Hezké počasí se odrazilo i na náladě některých účastníků, několik mladíků bylo už ve dvanáct hodin, čili ještě před otevřením sklepů, ve velmi dobrém rozmaru.

V 11:45 začíná hlavní tombola a šťastlivci si odnášejí své výhry. Tou hlavní byla letos LCD televize s velkou uhlopříčkou 100cm. I v tomto ročníku bude výtěžek z prodeje skleniček, dobrovolného příspěvku na polévku, tomboly a dobročinné aukce věnován na dobročinné účely.

Ve 12 hodin se otevřely sklepy a lidé se postupně vydali za ochutnávkami místních vín, a mnozí zde vydrželi sedět až do pozdních večerních hodin. I tentokrát byly sklepy pravidelně navštěvovány harmonikářem, který dokázal vždy upoutat pozornost a přispět k pravé nefalšované masopustní atmosféře. Ale co víc - tento rok se poprvé účastnila i krásná harmonikářka. Hudby bylo tedy dvakrát více a k tomu bylo i na co koukat.

Tento ročník se opět vyvedl a my se můžeme již těšit na další, tentokrát osmý, v roce 2016.

Konáním akce podporujeme naše vinaře.