Organizátoři Akce


Partneři Akce


Další odkazy

2017

Hustopečský masopust přilákal stovky návštěvníků

Vidět na jednom místě americké indiány, klokany, samuraje anebo gejšu? Takovou jedinečnou možnost měli návštěvníci devátého ročníku Hustopečského masopustu na Turhandlích v sobotu 4. února. Stovky zájemců, které neodradilo počasí, jenž si s námi v prvním únorovém týdnu pohrávalo, si dokonce mohly potřást rukou se Švejkem či Václavem Klausem. A takových šťastlivců bylo na sedm set.

Brzy po zahájení akce se téměř stovka lidí v masopustních maskách vydala od sklepa Aurora tradiční trasou přes Hustopeče. „Kreativita mnohých opět nezklamala, a tak se v průvodu objevili vedle biskupů, mušketýrů a dryád i čarodějnice, čert či vodník,“ vyjmenovává jednatel pořádající společnosti Martin Macho.

Celé dopoledne rozeznívala Turhandle cimbálová muzika v čele s Jožkou Šmukařem a k chuti přišly vhod zabijačkové speciality, francouzské palačinky, sýry, uzeniny a další. K ochutnání nechyběla ani Hustopečská mandlovice nebo pivo z Hradního pivovaru Hustopeče. Také děti si přišly na své. „Letos pro ně byla připravena dětská střelnice a dřevěný kolotoč,“ říká Daniel Vodák, druhý z organizátorů.

Na ty, kteří se zapojili a koupili si lístky do tomboly, čekala v poledne bohatá nabídka okamžitých i slosovatelných výher. A útěchou pro ty, na které se v tombole štěstí neusmálo, mohl být poslední bod na programu masopustu, a to otevření vinných sklepů. Vinaři začali vítat návštěvníky s úderem poledne.

Výtěžek z dobrovolného vstupného, z příspěvků na zabíjačkovou polévku a z tomboly v celkové výši 15.600 Kč byl v druhé polovině února předán hustopečskému Svazu tělesně postižených, který jej, stejně jako loni, využije na počítačové kurzy pro své členy. „Velké poděkování patří jako každoročně sponzorům a vinařům, kteří se do akce zapojili a věnovali ceny do tomboly,“ uzavírá Macho.

Již nyní se můžete těšit na jubilejní Dvanáctý ročník, který se uskuteční v sobotu 3. 2. 2018.

Konáním akce podporujeme naše vinaře.