Organizátoři Akce


Partneři Akce


Další odkazy

2020

Dvanáctý ročník masopustu podpořil Svaz tělesně postižených

Jako již tradičně zaplavily první únorovou sobotu ulici Na Hradbách fašankové masky. Za nádherného, slunečného počasí se konal již dvanáctý ročník akce Hustopečský masopust na Turhandlích. Okolo osmi set návštěvníků se přišly pobavit s lidovým vypravěčem Frantou Uhrem a poslechnout vystoupení kapel Noví Kaskadéři a Pool Litters. „Díky štědrým sponzorům opět nechyběla bohatá tombola, ve které vyhráli návštěvníci přes stovku drobných cen a před obědem mohli ve slosování získat také některou z těch hlavních“, popisuje za organizátory Pavel Řezáč ze společnosti M.S.QUATRO.

K zakoupení byly nejen zabijačkové speciality, které jako již tradičně připravil spoluorganizátor akce Hotel Rustikal, ale také nejrůznější pochutiny jako trdelníky, sýry, uzeniny, frgály a mnoho dalšího. S odbitím poledne otevřeli své sklepy vinaři z Turhandlí. Návštěvníci měli možnost ochutnat vína ročníku 2019, ale také ta starší. Novinkou letošního ročníku byla soutěž o kolekci vín, kterou vyhrál pan Tibor Valko. „Návštěvníci mohli ve sklepech sbírat razítka a z vyplněných soutěžních karet jsme poté losovali výherce,“ vysvětluje Řezáč.

Další novinkou byla soutěž o nejlepší masku. Tu volili zakladatelé Hustopečského masopustu, pánové Martin Macho a Daniel Vodák ze společností M.S.QUATRO a Hotelu Rustikal ve spolupráci s návštěvníky. Nakonec se rozhodli ocenit dvě masky a to pár kostlivců a šaška. Jako každoročně byl výtěžek akce věnován na dobrou věc, tentokrát akce podpořila Svaz tělesně postižených v Hustopečích. „Děkujeme za krásný dárek v podobě výtěžku z tomboly na masopustu. Rozhodli jsme se částku dát na cvičení jógy pro seniory,“ uvedla předsedkyně svazu Bohumila Defeldová.

Děkujeme sponzorům a všem, kteří se podíleli na organizaci a chodu akce. Těšíme se na další ročník, který se uskuteční v sobotu 6.2.2021.

O dvanáctém ročníku masopustu si také můžete přečíst v Břeclavském deníku nebo se podívat na krátké video.

Konáním akce podporujeme naše vinaře.