2016

Hustopečský masopust trhal rekordy. V počtu masek i návštěvníků Bezmála 150 masek se zapojilo do masopustního reje v Hustopečích. Osmý ročník tradičního Hustopečského masopustu na Turhandlích, který pořádá společnost M.S.QUATRO ve spolupráci s hotelem Rustikal, se tak může chlubit rekordem. A ne jedním.

Hezké počasí, které panovalo první únorovou sobotu, kdy se akce pravidelně koná, a rostoucí obliba Hustopečského masopustu přilákaly více jak 1600 návštěvníků. Ti měli možnost ochutnat zabijačkové speciality, zazpívat a zatančit si s cimbálovou muzikou v čele s Jožkou Šmukařem nebo zažít napětí při losování tomboly.

S odbitím poledne se otevřely sklepy místních vinařů, kteří nabídli to nejlepší ze své práce. Mezi otevřenými sklepy na Turhandlích nechyběla ani Aurora, která také přepisovala pomyslnou tabulku rekordů v počtu prodaných lahví vína. Celkem si totiž lidé ve vinařství Aurora zakoupili 250 lahví.

Celá akce měla navíc charitativní podtitul, kdy mohli lidé přispívat libovolnou částkou na dobročinné účely. Výtěžek z příspěvků, tomboly a prodeje skleniček činil 17 250 korun. Vybrané peníze poputují na pomoc seniorům. Velké poděkování patří sponzorům a vinařům, díky jejichž darům byla tombola pro návštěvníky lákadlem.