2017

Hustopečský masopust přilákal stovky návštěvníků Vidět na jednom místě americké indiány, klokany, samuraje anebo gejšu? Takovou jedinečnou možnost měli návštěvníci devátého ročníku Hustopečského masopustu na Turhandlích v sobotu 4. února. Stovky zájemců, které neodradilo počasí, jenž si s námi v prvním únorovém týdnu pohrávalo, si dokonce mohly potřást rukou se Švejkem či Václavem Klausem. A takových šťastlivců bylo na sedm set.

Brzy po zahájení akce se téměř stovka lidí v masopustních maskách vydala od sklepa Aurora tradiční trasou přes Hustopeče. „Kreativita mnohých opět nezklamala, a tak se v průvodu objevili vedle biskupů, mušketýrů a dryád i čarodějnice, čert či vodník,“ vyjmenovává jednatel pořádající společnosti Martin Macho.

Celé dopoledne rozeznívala Turhandle cimbálová muzika v čele s Jožkou Šmukařem a k chuti přišly vhod zabijačkové speciality, francouzské palačinky, sýry, uzeniny a další. K ochutnání nechyběla ani Hustopečská mandlovice nebo pivo z Hradního pivovaru Hustopeče. Také děti si přišly na své. „Letos pro ně byla připravena dětská střelnice a dřevěný kolotoč,“ říká Daniel Vodák, druhý z organizátorů.

Na ty, kteří se zapojili a koupili si lístky do tomboly, čekala v poledne bohatá nabídka okamžitých i slosovatelných výher. A útěchou pro ty, na které se v tombole štěstí neusmálo, mohl být poslední bod na programu masopustu, a to otevření vinných sklepů. Vinaři začali vítat návštěvníky s úderem poledne.

Výtěžek z dobrovolného vstupného, z příspěvků na zabíjačkovou polévku a z tomboly v celkové výši 15.600 Kč byl v druhé polovině února předán hustopečskému Svazu tělesně postižených, který jej, stejně jako loni, využije na počítačové kurzy pro své členy. „Velké poděkování patří jako každoročně sponzorům a vinařům, kteří se do akce zapojili a věnovali ceny do tomboly,“ uzavírá Macho.