2020

První únorovou sobotu zaplavaly ulici Na Hradbách fašaňkové masky. Za krásného slunečného počasí se konal již dvanáctý roční akce Hustopečský masopust na Turhandlích. Okolo osmi set návštěvníků se přišly pobavit s lidovým vypravěčem Frantou Uherem a poslechnou vystoupení kapel Noví Kaskadéři a Pool Litters. Nechyběla bohatá tombola s hodnotnými cenami a více než stovkou drobných cen.

K zakoupení byly zabíjačkové speciality, které připravil spoluorganizátor akci Hotel Rustikal, ale také nejrůznější pochutiny, jako například trdelníky, sýry, uzeniny, frgály a mnoho dalšího. S odbitím poledne otevřeli své sklepy vinaři z Turhandlí. Návštěvníci měli možnost ochutnat vína ročníků 2019, ale také ta starší. Novinou letošního ročníku byla soutěž o kolekci vín, kterou vyhrál pan Tibor Valko.

Další novinou byla soutěž o nejlepší masku. Tu volili zakladatelé Hustopečského masopustu, pánové Martin Macho z M.S.QUATRO a Daniel Vodák z Hotelu Rustikal ve spolupráci s návštěvníky. Nakonec se rozhodli ocenit hned dvě masky, a to pár kostlivců a šaška. Výtěžek celé akce byl věnován na dobrou věc, tentokrát byl podpořen Svaz tělesně postižených v Hustopečích.

O dvanáctém ročníku informoval Břeclavský deník , krátké video najdete zde