2023

Ani silný vítr, ani teploty kolem bodu mrazu neodradily návštěvníky Hustopečského masopustu na Turhandlích. Navzdory počasí se zde totiž sešla téměř tisícovka návštěvníků, z toho zhruba stovka maskovaných účastníků.

Už třináctý ročník akce, jejímž pořadatelem jsou hustopečské firmy M.S.QUATRO a Hotel Rustikal, se konal tradičně první únorovou sobotu v roce, tentokrát 4. února. „Dva roky se akce nekonala kvůli covidu. O to víc jsme potěšeni, kolik návštěvníků dnes na akci navzdory počasí zavítalo,“ konstatovala za organizátory Andrea Červenková.

Maskovaní šmoulové, mušketýři, piráti, rytíři, ale i vězeň nebo čert, ti všichni prošli společně hustopečskými uličkami v průvodu masek za doprovodu harmonikáře. „Jsme na této akci poprvé,“ prozradily Aneta, Kamila a Hana, které v kostýmu Trolla, kuřete a dámy v cylindru přijely do Hustopečí až z Havlíčkova Brodu. Celý dopolední program doplnila hudba v podání kapely Noví kaskadéři. Po vylosování tomboly se návštěvníci rozběhli do otevřených sklepů na Turhandlích, zatímco na podiu se o zábavu starala hustopečská skupina Pool Litters.

„Sponzorům a podporovatelům akce patří velké poděkování za věcné ceny v tombole, která je tradičně velkým lákadlem malých i velkých účastníků,“ řekla Andrea Červenková. „Zájemci, kteří dorazili, měli možnost ochutnat zabíjačkové speciality, které připravil Hotel Rustikal i víno z jedenácti vinařství, která svůj sklep tento den otevřela,“ doplnila Červenková.

Další ročník akce se bude konat příští rok tradičně první únorovou sobotu v roce, a to už 3. února 2024.